Poświęcenie ołtarza św. Mikołaja w kościele w Nowym Targu

W piątek 5 sierpnia w kościele św. Rocha w Nowym Targu odbyła się uroczysta Msza Święta podczas, której ks. bp Józef Wysocki – biskup senior diecezji elbląskiej poświęcił ołtarz św. Mikołaja, który po gruntownej renowacji wrócił do naszej świątyni.

Ks. biskup poświęcił  również nowy ołtarz do sprawowania Eucharystii oraz ambonę, z której będzie proklamowane Słowo Boże. Nie znaczy to, że nowotarska świątynia nie posiadała ołtarza eucharystycznego czy ambony. Nowe precjoza dostosowano do stylu barokowych ołtarzy znajdujących się we wnętrzu świątyni.

Na uroczystą mszę świętą przybyli m.in. zaproszeni kapłani, reprezentanci władz gminy Stary Targ  z Wójtem Wiesławem Kaźmierskim i Radą Gminy na czele oraz delegacja Królewskiego Miasta Nowy Targ na Podhalu.

Podczas kazania biskup podkreślił, że wiara ma istotny wpływ na życie i postępowanie każdego z nas. Dlatego tak ważne jest pogłębianie i umacnianie wiary każdego dnia, tygodnia, miesiąca czy roku.

Na zakończenie  sołtys Nowego Targu Mirosław Śrutkowski  razem z  Eugenią Amling w imieniu wszystkich parafian podziękowali biskupowi za przybycie i odprawienie mszy św. w nowotarskiej świątyni oraz poświęcenie ołtarzy i ambony.

Podziękowania dla księdza proboszcza Roberta Ziemiańskiego i wójta Gminy Stary Targ Wiesława Kaźmierskiego złożyli również Wiceprzewodniczący Rady Królewskiego Miasta Nowy Targ Pan Grzegorz Luberta oraz radny Pan Leszek Pustówka. Podziękowali za zaproszenie na obchody 800 – lecia Parafii w Starym Targu, które rozpoczynały się w nowotarskiej świątyni jako część wspólnoty parafialnej tworzącej Parafię Św. Szymona i Judy Tadeusza w Starym Targu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystej mszy świętej.