VIII Niedziela Zwykła

STARY TARG

 1. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 11.00 i 18.00 w Starym Targu, o 16.00 w Nowym Targu. Obowiązuje post ścisły. Post zobowiązuje katolika do powstrzymania się od zabaw i tańców w tym czasie.
 2. W poście będziemy odprawiali w naszej parafii tradycyjne nabożeństwa Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 15.00 z kazaniem pasyjnym oraz nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.30.
 3. Postarajmy się w Wielkim Poście o podjęcie jakiś wyrzeczeń, które przygotują nas do świąt i będą współuczestnictwem w męce i cierpieniu Jezusa Chrystusa.
 4. Przez okres postu można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Mówię o tym już dzisiaj ponieważ kwiaty w tym okresie są bardzo drogie.
 5. Od 1 marca kościelnym w naszej świątyni będzie p. Andrzej Jakubowski, który jednocześnie będzie dbał o czystość świątyni i jej otoczenia.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota I niedziela miesiąca. W pierwszy piątek odwiedzę chorych z komuną św. od godz. 8.30.
 7. Nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 8.30 po nim Msza Św.
 8. Dzisiaj przed kościołem jest zbiórka na sprzątanie naszej świątyni. Za ofiary składam staropolskie Bóg zapłać.
 9. W środę zmiana tajemnic Żywego Różańca
 10. Od wtorku Msza św. wieczorna będzie o godz. 18.00.
 11. Remont plebani wyceniono na około 130 tyś. zł. Firma p. Wydry ze Starego Pola wykona remont w całości i poczeka na spłatę długu. Takie są wstępne rozmowy, termin rozpoczęcia również wstępnie ustalono na maj i potrwa 3 miesiące.
 12. Gość Niedzielny – 5 zł.

 

NOWY TARG

 1. Dziękuję rodzinie p. Franciszka Busz za posprzątanie kościoła. Za tydzień poproszę rodzinę p. Krystyny Imiołek.
 2. W środę popielcową msza z posypaniem głów popiołem o godz. 16.00, a w piątki Droga Krzyżowa również o godz.16.00, a po niej msza pierwszopiątkowa.
 3. W sobotę Nabożeństwo o godz. 10.00, po nim msza św.
 4. W piątek odwiedzę chorych z komunią św.