UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Dziś Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Wierni na całym świecie odwiedzają groby swoich bliskich, uczestniczą w procesjach modlitewnych na cmentarze oraz modlą się za zmarłych.

Uroczystość Wszystkich Świętych rozpoczyna okres poświęcony wspomnieniom zmarłych. Dziś kościół wspomina nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli tych beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, którzy już osiągnęli zbawienie i przebywają w niebie.

Jutro Zaduszki, w których wspominać będziemy wszystkich zmarłych. Ponadto od dziś rozpoczyna się oktawa Wszystkich Świętych, kiedy wierni mogą uzyskać odpust zupełny m.in. za nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w intencjach zmarłych.

Zobacz naszą fotorelację z tego wydarzenia. Zdjęcia p. Daniel Jankowski.