Niedziela Palmowa

 1. W zakrystii lub kancelarii można składać ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.
 2. Droga Krzyżowa ulicami Starego Targu odbędzie się w środę 17.04 o godz. 19.00.Poproszę o kierowanie i zabezpieczenie drogi naszych strażaków. Przejdziemy ul. Główną, Nowotarska, Szczepańskiego, Malinowskiego do szkoły i powrócimy ul. Główną do kościoła gdzie zakończymy drogę krzyżową obrzędem Komunii Św.
 3. Rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Liturgia Wielkiego Czwartku rozpoczniemy o godz. 18.00, liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 19.00, liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 20.00.
 4.  Okazja do spowiedzi we wtorek od 8.30, środę i czwartek od 17.00, piątek od 18.00, sobota od 19.00. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy w czwartek po wieczornej mszy św. do godz. 21.00. W piątek od 8.00 – 18.30.
 5. Adoracja Pana Jezusa w Grobie w piątek po wieczornym nabożeństwie do godz. 22.00, a w sobotę od godz. 8.00 – 19.30. Plan adoracji wywieszony będzie w gablocie i przy wejściach do kościoła.
 6. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Droga Krzyżowa o godz. 21.00 – poprowadzi Żywy Różaniec. Obowiązuje post ścisły  – katolikowi w tym dniu nie wolno jeść pokarmów mięsnych.
 7. Poproszę Strażaków o wartę przy Grobie Pańskim.
 8. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów o godz. 11.00, 11.30, 12.00. Koszyki Trzymamy w ławkach.
 9. Sobotnią liturgię rozpoczynamy na zewnątrz świątyni od poświęcenia ognia. Poproszę o zabranie świec, ponieważ będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
 10. Rezurekcja w niedzielę o godz. 6.00. Poproszę strażaków o pomoc w procesji. Panów o niesienie chorągwi. Następna msza w niedzielę o godz. 11.00.
 11. Liturgię Wielkiego Piątku i Soboty uświetni nasza parafialna scholka wraz z gośćmi.
 12. Caritas po mszach rozprowadza paschaliki, które zapalimy w sobotę – 5zł. Ofiary za paschaliki są przeznaczone na potrzebujących.
 13.  Gość Niedzielny– 5 zł.

Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy i grobie w wielki piątek i sobotę w Parafii św. Szymona i Judy Tadeusza w Starym Targu

zobacz więcej

       Nowy Targ

 1. U p. Eugenii Amling można składać ofiary na kwiaty by wystroić naszą świątynię na święta Zmartwychwstania Pańskiego.
 2. Poświęcenie pokarmów w sobotę o godz. 10.30
 3. W wielkanocną niedzielę procesja rezurekcyjna o godz. 8.30