Misje Święte w naszej parafii

Misje Święte  mają zrewidować wiarę w człowieku i mają na nowo osadzić go na fundamencie wiary. W czasie Misji Świętych wierni mają znaleźć odpowiedź na pytania, jaka jest ich wiara? Jaki obraz Boga noszą w sercu? Czy wierzą, że Bóg przemówił do człowieka objawiając ludzkości Siebie Samego i swoją tajemnicę? Jest to konieczne ze względu na zamieszanie wokół pojęcia Boga i wiary, gdyż na skutek błędnych poglądów i fałszywych interpretacji, nawet wybrani chrześcijanie katolicy, zostają zwiedzeni ulegając destrukcyjnym wpływom. Ludzie coraz częściej cofają się w wierze do czasu sprzed objawienia i zaczynają wierzyć po swojemu, negują poszczególne przykazania lub traktują je wybiórczo.

Misje Święte, to wydarzenie największej rangi w duchowym życiu Parafii. Przeprowadza się je raz na dekadę, czyli raz na 10 lat, a niejednokrotnie i rzadziej. W naszej parafii misje święte zakończyły się 14 października 2018 r. Przez cały tydzień misjom świętym przewodniczyli dwaj O.O Redemptoryści z Torunia.: O. Wojciech Bieszke i O. Krzysztof Stankowski.

W misyjny poniedziałek, Ojcowie Misjonarze przypomnieli nam prawdę o grzechu i o zbawieniu, które staje się faktem tam, gdzie człowiek zaczyna ufać Bogu. Uroczystość pojednania w misyjny wtorek, zapraszała wszystkich do wyjścia do siebie w rodzinach i sąsiedztwach z gestem wyciągniętej dłoni i słowem przebaczenia przed przystąpieniem do sakramentu pojednania z Bogiem. Kolejny dzień przypomniał prawdę o naszym powołaniu do wieczności.

Kolejne dwa dni przyniosły dwa ważne wydarzenia: czwartek był dniem potwierdzenia wiary i wyboru Jezusa Chrystusa, a piątek potwierdzenia sakramentu małżeństwa. Z kolei w sobotę zawierzyliśmy parafię Matce Bożej.

W niedziele nastąpiło uroczyste zakończenie Misji Świętej pod Krzyżem Misyjnym. Każdy z nas przyniósł krzyż, aby w jego obecności wyznać wiarę i dokonać jego poświęcenia, by modląc się w naszych domach przed jego wizerunkiem mogliśmy wypraszać zdroje łask. Szczególnym momentem kończącym tę uroczystość była adoracja Krzyża Misyjnego przez pocałunek.

Zobacz naszą fotorelację z tego wydarzenia. Zdjęcia p. Daniel Jankowski.