Niedziela Zesłania Ducha Świętego

STARY  TARG

1. Jutro drugi dzień świąt Zesłania Ducha Świętego – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
  2. Dzisiaj w Tropach Sztumskich od godz. 14.00 p. Celina Skrzyńska z p. Sołtys będą zbierały ofiary na chodnik wkoło naszej świątyni.
  3. Zapraszam na nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 po nabożeństwie Msza Święta.
  4. W niedzielę 22.05.2016 zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania na spotkanie po mszy św. o godz. 11.00.
  5. W czwartek Święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W czasie nabożeństwa majowego będziemy modlić się za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.
  6. Dziękuję serdecznie p. Stanisławie Bogdanowicz za pranie ornatów i bielizny kielichowej, p. Dorocie Markowicz za pranie obrusów.
  7. Zbliża się Boże Ciało, poproszę o zrobienie ołtarzy na procesję w miejscach, które były u p. Kosmala, p. Kalenik, p. Nowak, p. Kikut. Poproszę strażaków, dziewczynki do sypania kwiatów, panie i panów do feretronów i chorągwi, dzieci pierwszokomunijne.
  8. Poproszę p. Macieja Burzyńskiego o przywiezienie brzózek do poszczególnych ołtarzy.
  9. Składam podziękowania na ręce Dyrektora GOK- u za wypożyczanie sprzętu nagłaśniającego by mogła śpiewać nasza parafialna scholka.
  10. Prace przy chodniku ruszą po następnej niedzieli.
  11. Gość Niedzielny 5 zł.

1. Podziękowania za posprzątanie kościoła rodzinie p. Wiesławy Lewandowskiej. Za tydzień w sobotę poproszę rodzinę p . Ryszarda Skucha.
  2. Zachęcam mieszkańców by zbierali się w kościele na nabożeństwo różańcowe.
  3. Podziękowania dla ludzi z Nowego Targu za pomoc dla Bartosza Mazurowskiego, który walczy z glejakiem mózgu zebrano 510 zł.