XXIII Niedziela Zwykła

Stary Targ

1. W piątek 15 września na godz. 16.30 zapraszam dzieci na próbę scholi. Próba odbędzie się na plebanii.
  2. Za tydzień przed kościołem będziemy zbierać ofiary do puszek na sprzątanie naszego kościoła. Za dotychczasowe ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. Polecam wszystkich ofiarodawców pamięci modlitewnej w codziennej modlitwie różańcowej.
  3. Serdeczne podziękowania składam również za ofiary na kościół. W miesiącu lipcu zebrano: Dorota Zaborowska – 125zł, Edyta Brytan -125zł, Maria Brakoniecka- 60zł, Beata Manista – 295zł, Monika Mazur 85zł, Dorota Matuszak i Ewa Meiners- 590zł, Teresa Wasiewicz-135zł, za pomniki-400zł = 1815. Razem =18.742zł. Polecam ofiarodawców i zbierających opiece Matki Bożej w codziennym różańcu.
  4. Nastąpiła lekka zmiana w osobach, które zbierają ofiary na potrzeby kościoła i podziale rejonów. Od września: p. Ewa Meiners będzie zbierała na osiedlu za cmentarzem, p. Dorota Zaborowska od p. Brygidy Nowak do p. Wójta, ul. Sierakowskich i bloki nauczycielskie, p. Monika Zając od p. Pawłowskich – do Gospodarzy. W Tropach Sztumskich ofiary na kościół zbierała będzie p. Wanda Markowicz.
  5. Od dnia 30 września wprowadzam w sobotę mszę św. o godz. 18.00. Będzie to równocześnie msza niedzielna z kazaniem jak i msza młodzieżowa. Uczęszczać na nią będą przede wszystkim, ci którzy w niedzielę pracują, maja pilny wyjazd oraz młodzież i chętni, którzy będą chcieli głębiej przeżywać Eucharystię oraz włączyć się do Kręgu Biblijnego powstającego w naszej parafii. Szczegóły będą podane bliżej 30 września.
  6. Na festynie dożynkowym Caritas naszej parafii zbierała na pomoc ofiarom wichury, która poczyniła wielkie szkody w sąsiedniej diecezji pelplińskiej. Zebrano na ten cel 1615zl. Dziękuję serdecznie wszystkim paniom, które upiekły ciasto, osobom, sklepom i instytucjom, którzy pomogli w zorganizowaniu tej akcji poprzez ufundowanie różnego rodzaju fantów. Dziękuję bardzo również wolontariuszom działającym w naszej parafialnej Caritas za pomoc w organizacji tej akcji i jej przeprowadzeniu w niełatwych warunkach atmosferycznych. Również was wszystkich składam w opiekę Matce Najświętszej w modlitwie.
  7. W środę zapraszam na nabożeństwo fatimskie o godz.18.00.
  8. W czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  9. Gość Niedzielny – 5 zł

1. Dziękuję młodej parze za posprzątanie kościoła. Za tydzień o sprzątanie poproszę rodzinę p Teresy Kotek.

Pobierz ogłoszenia parafialne na swój komputer: Ogłoszenia Parafialne