XXII Niedziela Zwykła

STARY TARG

1. W czwartek dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Z tej racji w środę zapraszam dzieci do spowiedzi św. od godz. 16.30. Msza na rozpoczęcie roku w czwartek o godz. 8.00.
  2. W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
  3. W piątek od godz. 17.00 okazja do spowiedzi. Od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pierwszo piątkowa. Od godz. 9.00 odwiedzę chorych z komunią św.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo pierwszych sobót o godz. 8.30 po nim Msza Św.
  5. W I niedzielę miesiąca po mszy o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja.
  6. Za tydzień będziemy przeżywać dożynki gminne. Msza Św. dziękczynna za zbiory i rolników naszej gminy zostanie odprawiona o godz. 14.00. Dlatego w niedzielę nie będzie Mszy Św. o godz. 11.00.
  7. Caritas Parafialna prosi panie z naszej parafii o upieczenie ciast na dożynki gminne. Ciasto będzie jak co roku rozprowadzane na festynie dożynkowym, a dochód przeznaczony będzie na pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom naszej parafii. Ciasta proszę dostarczyć na stadion w niedzielę 4 września od godz. 10.00.
  8. Inwestycja jaką podjęliśmy z racji 800 – lecia naszej parafii została zakończona pomyślnie tzn. całość została spłacona. Dziękuję za ofiary na ten cel, które wpłynęły w miesiącu lipcu: Dorota Zaborowska – 525zł, Jan i Beata Arentowicz – 593zł, Zofia Grzywińska – 560zł, Edyta Brytan – 580zł, Maria Brakoniecka – 160zł, Monika Mazur – 90zł, Beata Manista – 500zł, Teresa Wasiewicz – 320zł, anonimowi ofiarodawcy – 900zł, Tropy Sztumskie – 875zł. = 5103zł. Bóg Zapłać.

1. Dziękuję serdecznie rodzinie p. Zygmunta Gralika za posprzątanie naszego kościoła. Za tydzień poproszę rodzinę państwa Gralik .
  2. W piątek odwiedzę chorych z komunią św. od godz. 9.00. Msza Św. o godz. 16.00. Okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej od godz.15.30.
  3. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo pierwszych sobót o godz. 10.00, a po nim Msza św.
  4. W pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja.
  5. Bóg zapłać za ofiary, które zebraliście w miesiącu lipcu na nasz kościół: Eugenia Amling – 270zł, Krystyna Borkowska – 318zł, Barbara Sobczyk – 280zł. Zostało nam do spłacenia 3000 za nowe nagłośnienie. Czekamy jeszcze na krzyż, który jest w konserwacji i jeszcze nie znam kosztów jego rekonstrukcji.