XXII Niedziela Zwykła

Stary Targ

1. W piątek 8 września obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. obrzęd błogosławienia ziarna na zasiew.
  2. Uroczyste obchody 140 rocznicy objawień maryjnych w Gietrzwałdzie odbędą się za tydzień, w niedzielę 10 września. Msza św. o godz. 11.00. Mszy św. na polach gietrzwałdzkich przewodniczyć będzie Nuncjusz Apostolski w Polsce.
  3. W dniu 10 września odbędą się również dożynki diecezjalne w połączeniu z dożynkami Województwa Pomorskiego. Msza św. w Starym Dzierzgoniu o godz. 13.00.
  4. Za tydzień we wszystkich kościołach diecezji elbląskiej dokonamy aktu zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.
  5. W czasie festynu dożynkowego Caritas naszej parafii będzie rozprowadzać ciasto i losy z fantami. Cały dochód zostanie przeznaczony na pomoc ofiarom, które ucierpiały podczas ostatniej wichury. Są to mieszkańcy sąsiadującej z nami diecezji pelplińskiej.
  6. Jutro na godz. 8.00 zapraszam młodzież, dzieci, rodziców, grono pedagogiczne na Mszę Św. rozpoczynającą nowy rok szkolny.
  7. W piątek 8 września na godz. 16.30 zapraszam dzieci na próbę scholi. Próba odbędzie się na plebanii.
  8. Gość Niedzielny – 5 zł

1. Dziękuję rodzinie p. Małgorzaty Iwańskiej za posprzątanie kościoła. Za tydzień o sprzątanie poproszę nowożeńców.

Pobierz ogłoszenia parafialne na swój komputer: Ogłoszenia Parafialne