XX Niedziela Zwykła

STARY TARG

1. Jutro 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP po każdej Mszy Św. poświęcenie ziół, owoców i kwiatów. Jutro o godz. 12.30 w Nowym Targu jest odpust św. Rocha.
  2. W środę obchodzimy wspomnienie św. Jacka imieniny obchodzi ks. bp dr Jacek Jezierski – Biskup Elbląski. Pamiętajmy o czcigodnym solenizancie w naszych modlitwach.
  3. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji jubileuszu 800 lecia parafii. Strażakom, młodzieży strażackiej, sołtysom naszej parafii, sprzątającym naszą świątynię i przed kościołem, wszystkim darczyńcom, sponsorom, służbie liturgicznej i każdemu kto w sobotę wypełnił tę świątynię swoją obecnością. Bóg Zapłać.
  4. Staropolskie Bóg Zapłać za ofiary na chodnik: ofiarodawca Anonimowy – 200 zł, Iwona i Sławomir Klimkowscy – 200zł, Państwo Jaskulscy – 400zł, Jadwiga Sikora – 100zł, Andrzej Paliga – 100zł.
  5. W niedzielę w Ryjewie odbywa się odpust św. Rodziny o godz.13.00. z naszej Parafii wyrusza piesza pielgrzymka. Zapraszam chętnych do udziału. Wyruszamy o godz. 6.00 rano z kościoła. Powrót zaraz po Mszy św. W Ryjewie. Koszt organizacyjny to 10 zł. Trzeba zapłacić za autobus, który odbierze pielgrzymów z Ryjewa.
  6. Za tydzień przed kościołem będą zbierane ofiary na sprzątanie kościoła.
  7. Czytajmy prasę katolicką. Poszerza ona nasz światopogląd. Wspieramy jej kupowaniem również wydawnictwo. Jest to nasza odpowiedzialność za Kościół, w którym żyjemy.
  8. Gość Niedzielny – 5zł

1. Dziękuję serdecznie rodzinie p. Kopczyńskich za posprzątanie naszego kościoła. Za tydzień poproszę rodzinę pani Władysławy Gzella.
  2. Jutro 15 sierpnia Wniebowzięcie NMP. Msza Św. odprawiona zostanie o godz. 12.30 jako odpustowa z racji św. Rocha. Po mszy poświęcenie owoców, kwiatów i ziół oraz procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Poproszę panów do baldachimu, chorągwi, feretronów.