XVIII Niedziela Zwykła

STARY TARG

1. W czasie wakacji pamiętajmy o niedzielnej Mszy Św.
  2. Za tydzień 6.08 jubileusz 800-lecia naszej parafii. Uroczysta Msza św. o godz. 11.30. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich, aby ta świątynia napełniona wiernymi wyśpiewała Bogu Te Deum Laudamus za tyle lat trwania tej wspaniałej Chrystusowej wspólnoty.
  3. W czwartek po wieczornej mszy św. zapraszam do sprzątania kościoła.
  4. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi przed Mszą św. od godz. 17.30.
  5. W tym miesiącu nie będzie odwiedzin z komunią św. pierwszo piątkową z racji uroczystości w Nowym Targu.
  6. Od jutra rozpoczyna się miesiąc sierpień, czas modlitwy o trzeźwość narodu polskiego. Zachęcamy do podjęcia abstynencji [za tydzień w niedzielę List Biskupów na ten temat].
  7. Ponawiam prośbę o ciasta na obiad dla gości i na festyn parafialny. Proszę zgłaszać się do p. Celiny.
  8. Składam podziękowania wszystkim ofiarodawcom, którzy pomogli przygotować obiad. Zarówno tym, którzy złożyli ofiary do puszek jak również tym, którzy złożyli dary w postaci jarzyn, napojów i pracy. Wolontariuszom z Caritas i Goku za przygotowanie posiłku.
  9. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary na chodnik: Halina i Wiesław Kłosek ze Starego Targu – 200zł, Józefa i Jan Ranachowscy z Trop Sztumskich – 150zł w Tropach Sztumskich – 875zł

1. Podziękowania za posprzątanie kościoła rodzinie p. Elwertowskich. Za tydzień w sobotę poproszę o pomoc przy sprzątaniu na piątkowe uroczystości.
  2. W piątek o godz. 14.00 poświęcenie ołtarza i obchody rocznicowe naszej parafii.
  3. Zapraszam na uroczystości jubileuszowo – odpustowe do Starego Targu w sobotę na godz. 11.30
  4. W piątek i w sobotę nie będzie dodatkowej mszy św.