Uroczystości odpustowe w kościele św. Rocha w Nowym Targu

15 sierpnia w nowotarskim kościele świętowano uroczystości odpustowe św. Rocha oraz Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.

Uroczystości rozpoczęto Mszą Święta, której przewodniczył ks. proboszcz Robert Ziemiański. Podczas kazania ks. proboszcz wspominał o św. Rochu, który sprzedał majątek swoich rodziców, by pomagać biednym. Dodał również, że Najświętsza Maryja Panna jest naszą Matką w niebie, do której możemy się uciekać z naszymi prośbami, problemami, czy utrapieniami. Przez Maryję możemy zawsze i wszędzie prosić o łaski płynące od Jezusa Chrystusa.

Pod koniec Mszy Świętej ks. proboszcz poświęcił wiązanki kwiatów, następnie odmówiono litanie do Św. Rocha, po czym wierni w procesji z Najświętszym Sakramentem przeszli dookoła nowotarskiej świątyni.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystej Mszy Świętej.