Uroczyste wprowadzenie księdza proboszcza

W niedzielę 18.10.2015 r. w kościele parafialnym pw. św. Szymona i św. Judy Tadeusza w Starym Targu odbyła się msza święta, podczas której ksiądz kanonik Andrzej Starczewski, dziekan dekanatu sztumskiego uroczyście wprowadził księdza Roberta Ziemiańskiego na stanowisko proboszcza tutejszej parafii. W uroczystej mszy uczestniczył ksiądz profesor Jan Wiśniewski (promotor księdza Roberta Ziemiańskiego), wielu innych księży z dekanatu sztumskiego, posłowie i przedstawiciele władz samorządowych gmin Stary Targ oraz Dzierzgoń.

Słowa powitania do nowego pasterza skierowali m.in. wójt naszej gminy Pan Wiesław Kaźmierski, życząc Bożego Błogosławieństwa oraz zapewniając o modlitwie i pomocy we wszelkich poczynaniach dla dobra całej wspólnoty oraz przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Targu, życząc nowemu proboszczowi zdrowia oraz błogosławieństwa Bożego. Aby posługa duszpasterska w nowej wspólnocie parafialnej była źródłem stałej radości i satysfakcji oraz przyniosła obfite owoce duchowe dla dobra powierzonego ludu Bożego.

Poniżej znajdują się zdjęcia z uroczystości wprowadzenia księdza proboszcza Roberta Ziemiańskiego. Autorką zdjęć jest Pani Bożena Kikut.