Procesja Bożego Ciała w Starym Targu

26 maja na ulice Starego Targu wyruszyła procesja eucharystyczna z okazji Bożego Ciała.

Główna uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą o 11.00 w starotarskim kościele. Stamtąd wyruszyła procesja do czterech ołtarzy, gdzie były czytane fragmenty Ewangelii. Uroczystość Bożego Ciała poprowadził proboszcz naszej parafii ks. Robert Ziemiański.

W procesji obok księdza proboszcza i licznie zgromadzonych wiernych wzięli udział m.in. przedstawiciele władz gminy Stary Targ oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Boże Ciało jest obchodzone w Polsce w czwartek po niedzieli Trójcy Przenajświętszej. Wprowadził je w 1264 roku papież Urban IV. Święto wyraża wiarę w realną, rzeczywistą, prawdziwą i faktyczną obecność Ciała i Krwi Pańskiej pod postaciami konsekrowanego chleba i wina.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z procesji. Autorką zdjęć jest Pani Bożena Kikut.