Pożegnanie księdza Tadeusza Szamatowicza

W niedzielę 27.09.2015 r. w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Szymona i św. Judy Tadeusza w Starym Targu odbyła się msza święta, podczas której nastąpiło pożegnanie księdza Tadeusza Szamatowicza.

Proboszcz naszej parafii został przeniesiony przez biskupa do Bągartu, gdzie zostanie proboszczem Parafii św. Jana Chrzciciela.

Niedzielna Msza Święta zgromadziła wielu wdzięcznych parafian, którzy swoją obecnością pragnęli złożyć gorące podziękowania drogiemu Księdzu Proboszczowi za wszystkie lata pracy w naszej parafii. Słowa wdzięczności i podziękowania wyraziły również dzieci z Zespołu Szkół w Starym Targu im. Franciszka Jujki, ministranci, parafianie oraz przedstawiciele instytucji i władz samorządowych.

W pamięci mieszkańców Starego i Nowego Targu Ksiądz Tadeusz Szamatowicz pozostanie jako kapłan, dzięki któremu świątynie odzyskały swój blask. Starania Księdza zaowocowały m.in. odnowieniem i zabezpieczeniem fundamentów kościoła czy konserwacją i odnowieniem ołtarzy w kościele Nowego i Starego Targu.  Księże Proboszczu – Bóg zapłać za Twoją obecność wśród nas.

Poniżej znajdują się zdjęcia z uroczystości pożegnalnej Księdza Tadeusza Szamatowicza. Autorką zdjęć jest Pani Bożena Kikut.