Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Gietrzwałdu

20 maja 2017 roku dzieci, które po raz pierwszy przyjęły Chrystusa do swoich serc, wraz z rodzicami udały się na dziękczynną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Była modlitwa, radość i budowanie Wspólnoty.

Gmina Gietrzwałd jest znana na całym świecie dzięki Objawieniom Maryjnym z 1877 roku.  Matka Boża ukazała się wówczas kilkakrotnie dwóm dziewczynkom. 100 lat po tych wydarzeniach Stolica Apostolska uznała prawdziwość objawień zaś Gietrzwałd stał się miejscowością pielgrzymkową i punktem na szlaku odwiedzających miejsca kultu Matki Bożej.

Wewnątrz Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej jest m.in. obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem z 1505 r. Niedaleko sanktuarium znajduje się również Droga Krzyżowa na tle przepięknego lasu gietrzwałdzkiego oraz źródełko, z którego pielgrzymi czerpią wodę w nadziei uleczenia swoich chorób.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pielgrzymki. Autorem zdjęć jest Pan Michał Kikut.