III Niedziela Wielkiego Postu

STARY TARG

 1. W wielkim poście odprawiane są w naszej parafii tradycyjne nabożeństwa Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 15.00 z kazaniem pasyjnym oraz nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.30.
 2. Przez okres postu można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 3. Zapraszam dzieci wraz z rodzicami na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.30. oraz młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.
 4. 25 marca w sobotę na godz. 12.00 zapraszam na próbę dzieci przygotowujące się do I komunii św. wraz z rodzicami.
 5. Rekolekcje wielkopostne w nasze parafii w tym roku rozpoczną się 2 kwietnia w V niedzielę wielkiego postu i poprowadzi je ks. prof. dr hab. Wojciech Zawadzki profesor Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i wykładowca WSD w Elblągu.
 6. Jutro uroczystość św. Józefa. Naszą modlitwą ogarnijmy papieża seniora Benedykta XVI [Józefa Ratzingera] i ks. bp. Józefa Wysockiego oraz naszego Pana Organistę Józefa Urbańskiego.
 7. W sobotę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz 25 rocznica utworzenia diecezji elbląskiej. Msze św. w naszym kościele o godz. 11.00 i 18.00.
 8. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego ciekawe artykuły: o orędziu fatimskim, w tym o nawróceniu Rosji, a także o projekcie „Mama, Tata i Dzieci”, czyli obronie normalnej rodziny. Zachęcamy do lektury!
 9. Gość Niedzielny – 5 zł

 

NOWY TARG

 1. Dziękuję rodzinie p. Doroty Klucznik za posprzątanie kościoła. Za tydzień poproszę rodzinę p. Mirosławy Kulpa.
 2. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.30.
 3. W Sobotę z racji uroczystości Zwiastowania Pańskiego Msza Św. o godz. 10.00
 4. Przez okres wielkiego postu można składać ofiary na kwiaty do przystrojenia naszej świątyni na święta wielkanocne do p. Eugenii Amling