I Niedziela Adwentu

STARY TARG

1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent – okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana i święta Narodzenia Pańskiego.  Rozpoczynamy również odprawianie rorat, które jak poprzedniego roku będą o godz. 6.30 rano od poniedziałku do soboty
  2. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w naszej parafii za tydzień 4 grudnia i poprowadzi je w tym roku Ks. Mateusz Szumski misjonarz z Czarnomorska koło Odessy – Ukraina.
  3. Również za tydzień 4 grudnia parafialny oddział Caritas, GOK i Urząd Gminy wraz z sołtysami organizują św. Mikołaja zapraszam dzieci na Mszę św. o godz.11.00, a po Mszy przybędzie do nas św. Mikołaj.
  4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  5. W pierwszy piątek odwiedzę chorych z komunią św. od godz. 8.30. w piątek Msze św. będą o 6.30 i 17.00.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo pierwszosobotnie po roratach
  7. Gimnazjum w Starym Targu organizuje akcję Wigilijne Dzielenie. W sklepach będą wystawione oznakowane kartony do których będzie można wkładać produkty żywnościowe, które będą rozdane najbardziej potrzebującym. Akcja potrwa do 15 grudnia.
  8. W GOK w dniach 29.11.2016 o godz.19.00 i 2.12.2016 odbędą się spotkania informacyjne odnośnie dofinansowania do odnawialnych źródeł energii w wysokości do 80%.
  9. Od dzisiaj Caritas rozprowadza świece wigilijne w cenie 6 zł. Dochód przeznaczony jest na pomoc najbiedniejszym oraz na pomoc Syrii.
  10. W przyszłą niedzielę Caritas będzie zbierała ofiary do puszek na pomoc potrzebującym.
  11. Próba scholi w piątek o godz. 16.30 na plebanii. Serdecznie zapraszamy chętne dzieci do śpiewania.

1. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie pana Zbigniewa Szulca . Za tydzień poproszę rodzinę  pana Piotra Szreder.
  2. W piątek o 15.30 Msza św.  W sobotę o godz. 10.00 nabożeństwo pierwszosobotnie, a po nim Msza Święta.
  3. W piątek odwiedzę chorych z komunią św.