I Niedziela Adwentu

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres adwentu – czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Z tej racji od jutra zapraszam dorosłych i dzieci na Roraty na godz. 6.30 od poniedziałku do piątku. W sobotę roraty o godz. 9.00. Proszę o przynoszenie lampionów adwentowych.

2. Mimo tego, że adwent jest okresem radosnego przygotowania do świąt pamiętajmy również o wyrzeczeniach, które pomogą nam na głębsze przeżycie tego okresu i świąt Narodzenia Pańskiego.

3. Serdeczne podziękowania Caritas Parafialnej, Wójtowi Gminy, Sołtysom: Trop Sztumskich, Kątek, Nowego Targu, Starego Targu za zasponsorowanie spotkania ze św. Mikołajem.

4. Od dzisiaj Adwentu Caritas Parafialna  rozprowadza świece na stół wigilijny. Jest to Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom.

5. W sobotę 7 grudnia mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, które zarazem będą odnowieniem Misji Parafialnych przeżywanych przez nas w październiku 2018r. Rekolekcje poprowadzi znany nam już misjonarz O. Krzysztof Stankowski – Redemptorysta. Potrwają one do 10 grudnia. Jak zawsze poproszę was o pomoc w zorganizowaniu czegoś dobrego na stół rekolekcyjny – ciasta i innych darów.

6. W następną niedzielę Dar Serca z Czernina będzie zbierał przed kościołem ofiary na utrzymanie ośrodka. Akcja to Pola Nadziei.

7. I piątek odwiedzę chorych z komunią od godz.8.00.

8. I sobota miesiąca  – nabożeństwo o godz. 8.30 po nim msza św.

9. P. Annie Bugowskiej z Trop Sztumskich dziękuje za piękny wieniec adwentowy do naszej świątyni.

NOWY TARG.

1. W tym tygodniu  msze św. w środę i piątek o 16.30.

2. I sobota miesiąca – nabożeństwo o godz.10.00 i po nim msza św.

3. Za tydzień rozpoczynamy rekolekcje adwentowe zapraszam.

4. W I piątek miesiąca odwiedzę chorych z komunią św. w godz. przedpołudniowych.