I Niedziela Adwentu

Stary Targ

 1. Dzisiaj rozpoczęliśmy adwent – okres przygotowania się do świąt Narodzenia Pańskiego. Od jutra zapraszam na roraty na godz. 6.30, szczególnie dzieci z lampionami. Dzieci otrzymają wyklejankę roratną.
 2. Przez cały adwent nie będzie mszy św. o godz.18.00. Oprócz soboty.
 3. Serdeczne podziękowania kieruję do Sołtysów ze Starego i Nowego Targu, Kątek, Trop Sztumskich, do Państwa Bożeny i Michała Kikut, p. Dariusza Milińskiego, p. Piotra Bugowskiego radnego gminy, p. Grzegorza Kamińskiego – radnego gminy, dyrektora GOK, Urzędu Gminy, Firmy Van- Reko, dziękuję wolontariuszom Caritas, młodzieży za przygotowanie spotkania ze św. Mikołajem w naszym kościele.
 4. Serdecznie dziękuję p. Annie Bugowskiej z Trop Sztumskich za przygotowanie przepięknego wieńca adwentowego do naszego kościoła.
 5. Podziękowania kieruję do państwa Magdaleny i Edmunda Danielewskich za zasponsorowanie sprzętu nagłaśniającego dla naszej parafialnej scholi, którego koszt wyniósł 2000 zł. Pan Tomasz Bogdanowicz również ma swój udział w tej inwestycji. Jemu i p. Edycie Oryl dziękuję za trud prowadzenia scholi i tej dziecięcej i młodzieżowej, która śpiewa w soboty na mszy o godz. 18.00
 6. Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny. Dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 7. W sklepach naszej gminy zostały wystawione oznakowane opakowania, do których można wkładać produkty żywnościowe, które zostaną rozdzielone najbardziej potrzebującym rodzinom naszych gimnazjalistów. Akcja „Wigilijne dzielenie” jest prowadzona przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły.
 8. Pan organista rozpoczyna roznoszenie opłatków wigilijnych w naszej parafii. Poniedziałek – Tropy Sztumskie od 10, wtorek – Klecewo, Kątki od 10.00, Nowy Targ, środa – Nowy Targ – pozostałość od 10.00, czwartek Stary Targ – do strony Waplewa od 12.00, piątek – Stary Targ – od strony Sztumu od 13.00, sobota – Stary Targ – do strony Nowego Targu od 10.00
 9. Przez cały adwent na środku kościoła będzie stała skarbona , do której będzie można wrzucać dobrowolne ofiary jako jałmużna adwentowa. Za te ofiary Caritas ma zamiar zrobić wigilię dla samotnych, bezdomnych i biednych oraz wspomóc najbiedniejszych.
 10. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe.
 11. Caritas organizuje Bal Charytatywny w świetlicy wiejskiej przy OSP w Bukowie. Koszt 110zł od osoby. Zapisy u p. Celiny Skrzyńskiej.
 12. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.30 i 11.00. Po mszy o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do godz. 13.00.

 

Nowy Targ

 1. Dziękuję rodzinie p. Barwik za posprzątanie kościoła. Za tydzień o sprzątanie poproszę rodziny mieszkające w bloku. Poproszę by sami mieszkańcy ustalili kto w jakiej kolejności sprząta.
 2. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – msza o godz. 16.00

 

Pobierz ogłoszenia parafialne na swój komputer: Ogłoszenia Parafialne