Uroczysta procesja z okazji Bożego Ciała w Nowym Targu

W Nowym Targu odbyła się dziś uroczysta procesja z okazji Bożego Ciała. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej rozpoczęła się Mszą świętą, po której wierni za Najświętszym Sakramentem przeszli dookoła nowotarskiej świątyni. Procesji przewodniczył proboszcz ks. Robert Ziemiański.

Tradycja świętowania Bożego Ciała sięga trzynastego wieku. Uroczystość ustanowił papież Urban IV w 1264 roku po objawieniach, które miała święta Julianna z Cornillon. Zakonnica usłyszała od Chrystusa, że w Kościele powinno zostać wprowadzone oddzielne święto ku czci Eucharystii.

W Polsce święto Bożego Ciała obchodzi się od 1320 roku. Uczestnicząc w tym dniu w procesji eucharystycznej publicznie wyznajemy wiarę w rzeczywistą obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszej Eucharystii.