Bierzmowanie młodzieży w parafii św. Szymona i Judy Tadeusza

W poniedziałek 13 czerwca w kościele w Starym Targu odbyła się uroczysta Msza Święta, podczas której Ks. Biskup Jan Styrna udzielił kandydatom Sakrament Bierzmowania. Na uroczystość przybyli m.in. zaproszeni kapłani, rodzice, świadkowie oraz goście.

W homilii Biskup Jan Styrna przypominał młodzieży że, sakrament bierzmowania jest sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej, podczas którego kandydaci otrzymają moc Ducha Świętego do mężnego wyznawania wiary i do postępowania zgodnego z jej zasadami.

Na zakończenie uroczystości młodzież podziękowała Księdzu Biskupowi za udzielony sakrament, zapewniając przy tym, że nie zawiodą zaufania Chrystusa i Kościoła, którym poprzez bierzmowanie zostali obdarzeni.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z bierzmowania. Autorem zdjęć jest Pan Michał Kikut.