XXX Niedziela Zwykła

1. W środę kończymy nabożeństwa różańcowe
  2. W czwartek uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 8.00 i 12.00. Po mszy o godz. 12.00 procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych
  3. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony naszym zmarłym. Na bocznych ołtarzach wystawione są kartki na wypominki. Wypisane kartki proszę złożyć w zakrystii, kancelarii parafialnej lub na tacę. Proszę wypisać na kopercie, że wypominki są ze Starego Targu. Wypominki będą odprawiane codziennie od piątku pół godziny przed mszą św. W niedzielę o 7.30 i 10.30
  4. Proszę o utrzymanie porządku na cmentarzu. Przypominam, że śmieci wrzucamy do kosza a nie do dołu na kompost.
  5. W piątek Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 11.00 i 18.00.
  6. 1 listopada na cmentarzu odbędzie się kwesta na utrzymanie naszego cmentarza. Wszystkim wolontariuszom składam serdeczne Bóg Zapłać.
  7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Z racji dnia Zadusznego nie będzie odwiedzin chorych z komunią św. w tym miesiącu.
  8. Nabożeństwo pierwszo sobotnie o godz. 8.30 po nim msza św.
  9. Dzisiaj zbieramy ofiary  na sprzątanie kościoła.

1. W tym tygodniu o sprzątnięcie kościoła poproszę rodzinę p. Wandy Szulc
  2. W czwartek uroczystość Wszystkich Świętych. Msza o godz. 9.30 po niej procesja na cmentarz.
  3. W piątek o godz. 16.00 wypominki a 16.30 Msza św. Nie będzie odwiedzin chorych z racji dnia Zadusznego.
  4. W sobotę nabożeństwo pierwszo sobotnie o godz. 10.00 po nim Msza św.
  5. Kartki na wypominki są na bocznym ołtarzu. Na kopercie proszę napisać Nowy Targ. Wypominki będą odprawiane w każdy piątek o 16.00 i przed mszą św. w niedzielę.

Od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami. Odpust można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej, jeden raz na dzień.

Od południa uroczystości Wszystkich Świętych do końca Dnia Zadusznego można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła lub kaplicy publicznej i odmówienie modlitwy Ojcze Nasz i Wierzę w Boga.

Odpust za zmarłych w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych

Od południa dnia Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny w kościołach i kaplicach publicznych można uzyskać odpust zupełny, ale tylko jeden raz. Warunki zyskania odpustu są następujące:
1) pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy,
2) odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”,
3) dowolna modlitwa w intencji Ojca św.,
4) Spowiedź i Komunia św.

W dniach 1-8 listopada można także pozyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w intencjach zmarłych.

W pozostałe dni roku za nawiedzenie cmentarza pozyskuje się odpust cząstkowy.

Do tej informacji należy jeszcze dodać, że odpusty te można uzyskać „pod zwykłymi warunkami”, czyli po wypełnieniu tzw. warunków wstępnych, potrzebnych do otrzymania jakiegokolwiek odpustu. Są to: spowiedź sakramentalna, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencji papieża.

Pobierz ogłoszenia parafialne na swój komputer: Ogłoszenia Parafialne