XXVI Niedziela Zwykła

STARY TARG

1. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek św. Wincentego à Paulo, w czwartek św. archaniołów Michała, Rafała i Gabriela, w piątek św. Hieronima, a w sobotę św. Teresę od Dzieciątka Jezus [jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca].
  1. Od soboty rozpoczyna się miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie półgodziny przed Mszą św. czyli w poniedziałki i soboty o godz. 8.30 a od wtorku do piątku o godz. 16.30   Zachęcamy też do odmawiania różańca w naszych rodzinach oraz przy krzyżach lub kapliczkach maryjnych. Dla dzieci różaniec we wtorek i czwartek o godz. 15.30
  1. Przypominam, że od października wieczorna Msza św. będzie o godz. 17.00.
  1. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św.
  1. Od 16 października rozpoczynamy przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania. Pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę 16 października po Mszy św. o godz. 11.00. Klasy II i III gimnazjum oraz uczniowie średniej szkoły i starsi, którzy jeszcze nie przystąpili do sakramentu bierzmowania.
  1. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
  1. Podziękowania za ofiary na rzecz naszej Parafii: Dorota Zaborowska – 385zł, Zofia Grzywińska 360zł, Monika Mazur – 110zł, Dorota Matuszak i Ewa Meiners – 565zł, Edyta Brytan – 215zł, Maria Brakoniecka – 60, Beata Manista – 260zł, Teresa Wasiewicz – 135zł, Tropy Sztumskie – 585zł. = 2675
  1. Dziękuję również p. Janowi i Beacie Arentowicz za trud zbierania ofiar na kościół. Za nich zbierają  Dorota Matuszak i Ewa Meiners. Pani Marii Kradzień  za ufundowanie kompletu obrusów do kościoła i Żywemu Różańcowi również za ufundowanie kompletu obrusów na ołtarze.
  1. Dzisiaj do puszek zbieramy na sprzątanie naszego Kościoła
  1. Gość niedzielny z filmem – 5 zł.

1. Serdeczne podziękowania rodzinie pana Stanisława Kulpy za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Za tydzień poproszę rodzinę Jarosława Kulpy.
  2. Dziękuję również za ofiary na potrzeby naszego Kościoła: Genowefa Amling – 210zł, Barbara Sobczyk – 365zl, Krystyna Borkowska 160zł = 735zł.
  3. W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik zachęcam do modlitwy różańcowej. To również I sobota miesiąca, nabożeństwo i Msza św. o godz. 10.00.