STARY TARG

1. W wielkim poście odprawiane są w naszej parafii tradycyjne nabożeństwa Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 15.00 z kazaniem pasyjnym oraz nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.30.
  2. Przez okres postu można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Wszystkim, którzy do tej pory złożyli ofiary z serca dziękuję.
  3. Droga Krzyżowa ulicami Starego Targu odbędzie się w środę 12 kwietnia. Poproszę o zaangażowanie się młodzieży, strażaków i wszystkich, którzy byli zaangażowani w zeszłym roku.
  4. Za tydzień niedziela palmowa. Poświęcenie palm na każdej mszy. O godz. 11.00 gromadzimy się na placu przed kościołem od strony ulicy Głównej gdzie nastąpi poświęcenie palm i procesja do kościoła. Poproszę o czytanie Męki Pańskiej tych panów, którzy czynili to każdego roku.
  5. Caritas rozprowadza paschaliki – świece na liturgię wielkiej soboty. Koszt 3 zł. Dochód przeznaczony jest na pomoc biednym i potrzebującym.
  6. Program rekolekcji w poniedziałek i wtorek 9.00 – Msza z nauką dla uczniów naszej szkoły, 11.00 i 18.00 – msza z nauką dla dorosłych, 16.30 w Nowym Targu – msza z nauką dla dorosłych. We wtorek będzie okazja do spowiedzi pół godziny przed mszą. Proszę bardzo o liczny udział w rekolekcjach i spowiedź, ponieważ przed świętami będzie to utrudnione z racji tego, że będę sam.
  7. Jutro i we wtorek ofiary zbierane podczas mszy św. są dziękczynieniem dla ks. rekolekcjonisty za wygłoszenie nauk.
  8. Ofiary, które zbieramy w każdym miesiącu w tym roku przeznaczone są na remont plebani. Remontować będziemy całą plebanię systemem gospodarczym. Będzie to tańsze i z pożytkiem dla wszystkich.
  9. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Odwiedzę chorych z komunią św. od godz. 8.30
  10. Próba do I komunii św. we środę o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 10.00
  11. Gość Niedzielny – 5 zł

1. Dziękuję rodzinie p. Danuty Szkutnik za posprzątanie kościoła. Za tydzień poproszę rodzinę p. Adama Łozińskiego.
  2. Rekolekcje będą w poniedziałek i wtorek o godz. 16.30. Okazja do spowiedzi we wtorek od godz.16.00
  3. W piątek droga krzyżowa o godz. 16.00, a po niej msza św. Z racji I piątku miesiąca w godzinach dopołudniowych odwiedzę chorych z komunią św.
  4. Przez okres wielkiego postu można składać ofiary na kwiaty do przystrojenia naszej świątyni na święta wielkanocne do p. Eugenii Amling