Polityka prywatności

Niniejsza Polityka określa zasady przechowywania i dostępu do informacji na urządzeniach Użytkownika za pomocą plików cookies przez serwis parafiastarytarg.pl.

I. DEFINICJE

 • Pliki cookies – to małe pliki tekstowe, wysyłane i przechowywane na urządzeniu Użytkownika. Pliki te są pomocne, ponieważ pozwalają serwisowi rozpoznać urządzenie Użytkownika i odpowiednio się wyświetlić. Cookie (ciasteczko) zazwyczaj zawiera: nazwę strony internetowej z której pochodzi; „długość życia” ciasteczka (to znaczy czas przechowywania go na urządzeniu) oraz przypadkowo wygenerowany unikalny numer służący do identyfikacji przeglądarki, z której następuje połączenie ze stroną internetową.
 • Serwis - oznacza stronę internetową pod którą Administrator prowadzi serwis internetowy, działający w domenie parafiastarytarg.pl
 • Urządzenie – oznacza urządzenie elektroniczne czyli komputer, laptop, tablet, smartfon czy inne urządzenia, z których Użytkownik łączy się z Internetem.
 • Użytkownik - każda osoba (internauta), która odwiedza naszą stronę.

II. RODZAJE WYKORZYSTYWANYCH COOKIES

Wykorzystywane przez Administratora pliki cookies są bezpieczne dla urządzenia Użytkownika. Przede wszystkim tą drogą nie przedostaną się żadne wirusy lub inne niechciane oprogramowanie. W ramach serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookie:

Ze względu na czas przez jaki cookies będą umieszczone w urządzeniu Użytkownika

 • Cookies „sesyjne” (session cookies): są przechowywane na urządzeniu Użytkownika i pozostają tam do momentu zakończenia sesji danej przeglądarki. Zapisane informacje są wówczas trwale usuwane z pamięci urządzenia. Mechanizm cookies sesyjnych nie pozwala na pobieranie jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z urządzenia Użytkownika.
 • Cookies „stałe” (persistent cookies): są przechowywane na urządzeniu Użytkownika i pozostają tam do momentu ich skasowania. Zakończenie sesji danej przeglądarki lub wyłączenie urządzenia nie powoduje ich usunięcia z urządzenia Użytkownika. Mechanizm cookies trwałych nie pozwala na pobieranie jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z urządzenia Użytkownika.

Ze względu na pochodzenie – administratora serwisu, który zarządza cookies

 • Cookies „własne” (first-party cookies): umieszczone bezpośrednio przez Administratora witryny.
 • Cookies „zewnętrzne” (third-party cookies): cookies umieszczone przez zewnętrzne podmioty, których komponenty stron zostały wywołane przez Administratora.

III. CELE W JAKICH WYKORZYSTYWANE SĄ COOKIES

Administrator serwisu wykorzystuje cookies „własne” w celu realizacji procesów niezbędnych do pełnej funkcjonalności stron internetowych, a w szczególności do:

 • dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych Serwisu. W szczególności pliki te pozwalają rozpoznać podstawowe parametry urządzenia Użytkownika i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
 • tworzenia anonimowych statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych Serwisu, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości.
 • dostosowania prezentowanych za pośrednictwem Serwisu reklam, usług i produktów firm trzecich;

Administrator serwisu wykorzystuje cookies „zewnętrzne”  w następujących celach:

 • Prezentowania treści multimedialnych na stronach internetowych Serwisu, które są pobierane z zewnętrznego serwisu internetowego: www.youtube.com [administrator cookies: Google Inc z siedzibą w USA] Plik śledzi odtwarzanie klipu wideo i przechowuje preferencje użytkownika na stronach zawierających treści wideo. Ciasteczko jest zapisywane, gdy przeglądarka uzyska dostęp do serwisu YouTube.
 • Zbierania ogólnych i anonimowych danych statycznych za pośrednictwem narzędzi analitycznych: Google Analytics [administrator cookies: Google Inc z siedzibą w USA] Pliki są wykorzystywane do analiz stron internetowych, które gromadzą informacje o sposobie korzystania przez internautów z analizowanej strony. Dane obejmują: miejsce z jakiego internauta trafił na stronę, liczbę odwiedzin, czas wizyty na stronie. Pozyskane informacje pozwalają budować statystyki dotyczące ilości nowych i stałych użytkowników oraz umożliwiają analizę odwiedzanych podstron. Dzięki tym informacjom możliwe jest nieustanne polepszanie nawigacji na stronie internetowej oraz podwyższenie jakości oferowanych usług. Zbierane dane nie zawierają danych osobowych.

Cookies nie są wykorzystywane przez Administratora do pobierania jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z urządzenia Użytkownika.

IV. MOŻLIWOŚCI OKREŚLENIA WARUNKÓW PRZECHOWYWANIA LUB UZYSKIWANIA DOSTĘPU PRZEZ COOKIES

Użytkownik Serwisu może samodzielnie i w każdym czasie zmienić ustawienia dotyczące plików Cookies, określając warunki ich przechowywania. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookie dostępne są w ustawieniach przeglądarki internetowej. W przypadku problemów z ustawieniem zmian należy skorzystać z opcji „Pomoc” w menu używanej przeglądarki lub skorzystać ze strony ciasteczka.org.pl. Użytkownik może w każdej chwili usunąć pliki cookies korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa. Ograniczenie stosowania plików cookies, może wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronie internetowej Serwisu.

V. ZMIANY POLITYKI PRYWATNOŚCI

Administrator serwisu zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w Polityce Prywatności. W dniu dokonania zmian aktualizujemy datę wprowadzenia ostatniej poprawki.

Data ostatniej modyfikacji: 30.03.2016 r.