STARY TARG

1. Przez okres postu można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Wszystkim, którzy do tej pory złożyli ofiary z serca dziękuję.
  2. Droga Krzyżowa ulicami Starego Targu odbędzie się w środę 12 kwietnia. O godz. 19.00. Poproszę o zaangażowanie się młodzieży, strażaków i wszystkich, którzy byli zaangażowani w zeszłym roku. Przejdziemy ul. Główną, Nowotarską, Szczepańskiego, Malinowskiego do szkoły i powrócimy ul. Główną do kościoła gdzie zakończymy obrzędem komunii św.
  3. Rozpoczynamy Wielki Tydzień Meki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Liturgia Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty rozpoczynać się będzie o godz. 18.00.
  4. Okazja do spowiedzi w poniedziałek i środę od 17.00-18.00
  5. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy w czwartek po Mszy wieczornej do godz. 21.00, w piątek od godz.7.00 do 17.30. Adoracja pana Jezusa w grobie w piątek po wieczornym nabożeństwie do godz. 22.00. W sobotę od godz. 7.00 -17.30. Plan adoracji wywieszony będzie w gablocie i przy wejściach do kościoła.
  6. W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Droga Krzyżowa w piątek o 21.00 poprowadzi Żywy Różaniec.
  7. W piątek i sobotę poproszę strażaków o wartę przy grobie Pańskim.
  8. W Wielką Sobotę Poświęcenie pokarmów: 10.00 – Tropy Sztumskie, 10.30 – Stary Dwór, 11.00 – Nowy Targ, 11.30 i 12.00 – Stary Targ. Koszyki trzymamy w ławkach, przejdę po kościele i poświęcę.
  9. Sobotnią liturgie rozpoczynamy na zewnątrz świątyni od poświęcenia ognia. Poproszę o zabranie ze sobą świec, ponieważ będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
  10. Rezurekcja w niedzielę w Starym Targu o godz. 6.00. poproszę strażaków o niesienie Baldachimu, krzyża, lamp, figurki Jezusa zmartwychwstałego. Panów o niesienie chorągwi i feretronów. Następna msza w Starym Targu o godz. 11.00.
  11. Pamiętajmy o tym, że w piątek obowiązuje post ścisły. Katolikowi nie wolno jeść pokarmów mięsnych
  12. Gość Niedzielny – 5 zł

1. Dziękuję rodzinie p. Adama Łozińskiego za posprzątanie kościoła. Za tydzień poproszę więcej chętnych po to by na święta dobrze wysprzątać naszą świątynie.
  2. Poświęcenie pokarmów w sobotę o godz. 11.00
  3. Na Triduum Sacrum zapraszam do Starego Targu przez 3 dni o godz. 18.00 oraz na adorację Pana Jezusa w ciemnicy i grobie w piątek i sobotę od godz. 7.00 – 17.30
  4. Można jeszcze składać ofiary na kwiaty dla przystrojenia naszego kościoła.
  5. W wielkanocną niedzielę procesja rezurekcyjna o godz. 8.30