Niedziela Palmowa

1. W zakrystii lub kancelarii można składać ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.
  2. Droga Krzyżowa ulicami Starego Targu odbędzie się w środę 28.03. o godz. 18.30. Poproszę o kierowanie i zabezpieczenie dogi naszych strażaków. Przejdziemy ul. Główną, Nowotarską, Szczepańskiego, Malinowskiego do szkoły i powrócimy ul. Główną do kościoła gdzie zakończymy obrzędem komunii św.
  3. Rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki, Śmierci i Zmartwychwstania pana Jezusa. Liturgia Wielkiego Czwartku i Piątku rozpoczynać się będzie o 18.00. Natomiast liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się w tym roku o godz. 20.00.
  4. Okazja do spowiedzi św. wtorek, środę od 17.00 – 18.00.
  5. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy w czwartek po wieczornej mszy do godz. 21.00, a w piątek od godz. 8.00 -17.30.
  6. Adoracja Pana Jezusa w Grobie w piątek po wieczornym nabożeństwie do godz. 22.00, a w sobotę od godz. 8.00 do 19.30. Plan adoracji wywieszony będzie w gablocie i przy wejściach do kościoła.
  7. W Piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Droga Krzyżowa o godz. 21.00, którą poprowadzi Żywy Różaniec.
  8. Poproszę Strażaków o wartę przy grobie Pańskim.
  9. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów. W tym roku święcenie odbywać się będzie tylko w kościele. Mieszkańców Trop Sztumskich i Starego Dworu również zapraszam do kościoła. Poświęcenie będzie się odbywać o godz. 11.00 , 11.30, 12.00. Koszyki trzymamy w ławkach.
  10. Sobotnią liturgię rozpoczynamy na zewnątrz świątyni od poświęcenia ognia. Poproszę o zabranie świec ponieważ będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
  11. Rezurekcja w niedzielę w Starym Targu o godz. 6.00. Poproszę strażaków o niesienie baldachimu, krzyża, lamp, figurki Jezusa Zmartwychwstałego. Panów o niesienie chorągwi i feretronów.  Następna msza w Starym Targu o godz. 11.00
  12. Pamiętajmy o tym, ze w piątek obowiązuje post ścisły. Katolikowi nie wolno jeść pokarmów mięsnych.
  13. Liturgię Wielkiego Piątku i Soboty uświetni nasza parafialna scholka.
  14. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na sprzątanie naszego kościoła.
  15. Gość Niedzielny – 5zł

1. Dziękuję p. Geni za posprzątanie kościoła. Za tydzień na święta poproszę chętnych do pomocy .
  2. Poświęcenie pokarmów w sobotę o godz. 10.30
  3. Na Triduum Sacrum zapraszam do Starego Targu. W Wielki Czwartek i Piątek o godz. 18.00. W Wielką Sobotę o godz. 20.00. Adoracja w piątek 8.00 -17.30 i w sobotę od godz. 8.00 – 19.30.
  4. Można składać ofiary na kwiaty dla przystrojenia naszego kościoła.
  5. W wielkanocną niedzielę procesja rezurekcyjna o godz. 8.30

Pobierz ogłoszenia parafialne na swój komputer: Ogłoszenia Parafialne