Niedziela Najświętszej Trójcy

STARY TARG

1. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku przejdziemy inną trasą niż zwykle. Dlatego bardzo proszę o zaangażowanie mieszkańców tych ulic, na których będą stały ołtarze. Wyjdziemy z kościoła i przejdziemy ul. Główną do Państwa Kikut gdzie będzie pierwszy ołtarz, dalej ul. Nowotarską i Szczepańskiego do skrzyżowania z ul. Malinowskiego – gdzie będzie drugi ołtarz – odpowiedzialną za koordynację zrobienia ołtarza będzie p. Bernadetta Stosik i dalej ul. Malinowskiego aż do bloków nauczycielskich gdzie poproszę p. Zofię Grzybowską o koordynację w zrobieniu trzeciego ołtarza, następnie zejdziemy do ulicy Głównej i czwarty ołtarz będzie u p .Brygidy Nowak
  2. Msze św. w Boże Ciało odprawiane będą o godz. 8.00 i 11.00. Po mszy o godz. 11.00 przejdziemy uroczystą procesją ulicami Starego Targu. Poproszę o przystrojenie okien, domów szczególnie przy trasie procesji symbolami religijnymi. Poproszę strażaków do kierowania ruchem, niesienia baldachimu, krzyża i latarni, dzieci pierwszokomunijne, dziewczynki z naszej szkoły do trzymania wstęg chorągwi, mężczyzn do chorągwi oraz o przystrojenie chorągwi i feretronów.
  3. W poniedziałek na 16.00 zapraszam dziewczynki na próbę sypania kwiatów.
  4. We wtorek 13 czerwca zapraszam na mszę św. i nabożeństwo fatimskie na godz. 18.00.
  5. Dzisiaj po mszach św. rozprowadzamy album o parafiach diecezji. Koszt 100zł. Dochód przeznaczony jest na Caritas Parafialną.
  6. Za tydzień zbieramy ofiary do puszek na sprzątanie naszego kościoła.
  7. Od piątku będziemy przeżywać oktawę Bożego Ciała. Procesja będzie się odbywała po mszy św.

1. Dziękuję rodzinie p. Reginy Amling za posprzątanie kościoła. Za tydzień o sprzątanie poproszę rodzinę p. Bożeny Karol.
  2. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Po mszy o godz. 9.30 procesja wokół kościoła. Poproszę o przygotowanie procesji i dziewczynki do sypania kwiatów.